chaffers بیانیه میلیون هافینگتون دونالد ترامپ

chaffers: بیانیه میلیون هافینگتون دونالد ترامپ تغییرات آب و هوایی بین الملل هافینگتون پست بیانیه ترامپ

گت بلاگز علمی پزشکی نابغه‌ها با خودشان حرف می‌زنند ، مزایای باورنکردنی حرف زدن با خود

زمانی که فردی با خودش با صدای بلند حرف می‌زد اطرافیان با تاسف راجع به سلامت روان وی قضاوت می‌کنند، ولی این کار نشان دهنده جنبه‌های منحصربفرد و هیجان انگیزی

نابغه‌ها با خودشان حرف می‌زنند ، مزایای باورنکردنی حرف زدن با خود

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیکگروه علمی پزشکی کلوب خبرنگاران؛ کارشناسان در بروزترین تحقیقات خود دریافتند صحبت کردن با خود نشان دهنده وجود اختلالات روانی نیست و برعکس نشان دهنده سلامت فرد هست.

عبارات مهم : کنترل
افرادی که با خود با صدای بلند صحبت می کنند بهتر از دیگران می توانند احساسات خود را کنترل کنند، سازماندهی افکار مثبت و منفی دراین افراد به خوبی انجام می شود، همچنین آنها توانایی برنامه ریزی دقیق تری جهت کارهای خود دارند.

حافظه این افراد نیرومند است و در روابط اجتماعی و معاشرت ها موفق تر از سایرین ظاهر می شوند.

براساس تحقیقات هر فردی درطول ۲۴ ساعت حداقل به مدت سه دقیقه با خود حرف می زند که زیاد این حرف ها حول محور دلجویی، دادن آرامش، سرزنش کردن، یادآوری کارها، حفظ کردن اطلاعات، تمرین گفتگوی خیالی با اشخاص دیگر و مواردی است که فرد نیاز دارد احساسات خود را کنترل کند و فردی دردسترس نیست تا از او نظرخواهی کند.

در زمانی که فرد احساس تنهایی می کند و به شدت درگیر احساسات هست، به طور ناخودآگاه جهت کنترل احساسات با خود صحبت می کند و در اکثر وقت ها این کار باعث آرامش، تصمیم گیری های صحیح و اصلاح اوضاع معنوی می شود.

در گذشته این کارنوعی اختلال ذهنی محسوب می شد، ولی اکنون همگام با پیشرفت های پزشکی این کار به عنوان یک روش درمانی طبیعی جهت اعتدال بخشی به ذهن و تثبیت اوضاع معنوی نامیده می شود.

این یافته ها حاصل پژوهش دانشمندان علوم روانشناسی دانشگاه Bangor University در کشور ولز هست.

کارشناسان اعتقاد دارند انسان به علت ماهیت اجتماعی خود نیازبه صحبت با دیگران دارد وزمانی که فرد تنها باشد به طور ناخودآگاه شروع به صحبت با خود می کند تا این خلاء تنهایی را پر کند.

کارشناسان بر همین اساس توضیح می دهند که آیا در زیاد مسابقه های ورزشی مانند تنیس ورزشکار باخود صحبت می کند.

ورزشکار از این شیوه جهت زیاد کردن روحیه، آرام سازی ذهن، تقویت قوای جسمی و یادآوری تاکتیک های مسابقه استفاده می کند.

البته در کنار بافایده بودن این شیوه جهت آرام سازی ذهن، کنترل آن باید دردست فرد باشد و تنها جهت وقت هایی خاص از این شیوه استفاده کند.

حرف زدن بیش از حد باخود با صدای بلند، عصبانی شدن، خندیدن و گریه کردن و به طور کلی عدم توانایی احساسات می تواند درافراد نشان دهنده مبتلا شدن به اختلالات روانی باشد و فرد جهت مشاوره باید به متخصص مراجعه کند.

منبع: Dailymail

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: کنترل | یادآوری | احساسات | روابط اجتماعی | اخبار سلامت | افراد نابغه | عصبانی شدن | اختلالات روانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog