chaffers بیانیه میلیون هافینگتون دونالد ترامپ

chaffers: بیانیه میلیون هافینگتون دونالد ترامپ تغییرات آب و هوایی بین الملل هافینگتون پست بیانیه ترامپ

گت بلاگز بین‌الملل تصویرهای + رونمایی از نخستین پهپاد بومی عربستان سعودی

عربستان سعودی از نخستین پهپاد بومی خود به نام “صقر1” در شهر ریاض رونمایی کرد.

تصویرهای + رونمایی از نخستین پهپاد بومی عربستان سعودی

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان، به نقل از روسیا الیوم، ترکی بن سعود، مدیر شهرک علم و فناوری ملک بن عبدالعزیز در شهر ریاض اعلام کرد: نخستین پهپاد بومی عربستان سعودی به نام “صقر1” (شاهین1) امروز (پنج شنبه) در شهر ریاض رونمایی شد. فناوری استفاده شده است در این پهپاد آن را در رأس پهپادهای دنیا قرار داده است.
وی افزود: این پهپاد مجهز به سیستم اتصال ماهواره ای است که عامل برتری آن شده است لیکن امکان پرواز تا ارتفاع بیش از 2500 کیلومتر را جهت آن فراهم ساخته هست. همچنین این پهپاد قادر به حمل موشک و بمب های هدایت شونده با لیزر است و می تواند از ارتفاعات بین 500 تا 6000 متر آنها را پرتاب کند. دقت نشانه گذاری این پهپاد به کمتر از 1.5 متر می رسد.

عبارات مهم : سیستم
رئیس شهرک علم و فناوری ملک عبدالعزیز گفت: در این طرح از فناوری های حساسی مانند فناوری موشکی و سیستم های هشداردهنده مانند دوربین های حرارتی بسیار دقیق و سیستم لیزری که محصولات شرکت های جهانی هستند، استفاده شده است است.

وی افزود: پهپاد “صقر 1” به دست مهندسان سعودی در این شهرک ساخته شده است است و این افراد قادر به ساخت، فعال سازی و نگهداری آن هستند. ساخت پهپاد “صقرA1” و “صقر B1” که نسل اول و دوم این پهپاد بود طی 6 سال گذشته مورد آزمایش قرار گرفتند و نسل سوم این پهپاد نیز هم اکنون در حال ساخت است که مشمول بر ساخت 4 پهپاد و یک اتاق عملیات است و در سال 2018 به آخر می رسد.
ترکی بن سعود در آخر اعلام کرد که ساخت این پهپاد در چارچوب چشم انداز 2030 عربستان سعودی است که به پیشرفت بومی فناوری اهمیت خاص ای داده است.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: سیستم | فناوری | رونمایی | استفاده | ساخت پهپاد | عربستان سعودی | بین الملل | عربستان

تصویرهای + رونمایی از نخستین پهپاد بومی عربستان سعودی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog