chaffers بیانیه میلیون هافینگتون دونالد ترامپ

chaffers: بیانیه میلیون هافینگتون دونالد ترامپ تغییرات آب و هوایی بین الملل هافینگتون پست بیانیه ترامپ

گت بلاگز افغانستان کوتاهی در تامین امنیت مردم پذیرفتنی نیست

بیانیه شورای علمای شیعه تاکید کرد که کوتاهی و سهل انگاری در تامین امنیت مردم و عدم پاسخگویی به مطالبات مشروع آنها پذیرفتنی نیست و وحدت ملی و اخوت اسلامی نیز

کوتاهی در تامین امنیت مردم پذیرفتنی نیست

به گزارش خبرنگار حوزه افغانستان گروه تحریریه سایت جوان، شورای علمای شیعه افغانستان منشتر شدن بیانیه ای به حوادث اخیر در این کشور تصویر العمل نشان داد.

بر اساس این بیانیه، اگر گرایش های انحصارطلبانه، قوم گرایانه و تندروانه دامنگیر مردم افغانستان شوند یقینا، تر و خشک با هم خواهند سوخت.

بیانیه شورای علمای شیعه تاکید کرد که کوتاهی و سهل انگاری در تامین امنیت مردم و عدم پاسخگویی به مطالبات مشروع آنها پذیرفتنی نیست و وحدت ملی و اخوت اسلامی نیز راه حل بحران افغانستان است.

متن بیانیه شورای علمای شیعه افغانستان در ادامه آمده است.

کوتاهی در تامین امنیت مردم پذیرفتنی نیست

بسم الله الرحمن الرحیم

عن النبی (ص): من اصبح و لا یهتم بامور المسلمین فلیس بمسلم.

ملت نجیب، فهیم و متدین افغانستان!

اگرچه کشور عزیز ما در چهار دهه اخیر شاهد حوادث و وقایع غم انگیز و خونین بوده هست، ولی آنچه در چند روز اخیر اتفاق افتاد، از جهاتی تبعات و پیامدهای آن باعث نگرانی و تشویش ملت و مردم ما شد.

بیانیه شورای علمای شیعه تاکید کرد که کوتاهی و سهل انگاری در تامین امنیت مردم و عدم پاسخگویی به مطالبات مشروع آنها پذیرفتنی نیست و وحدت ملی و اخوت اسلامی نیز

شورای علمای شیعه افغانستان با آرزوی بهشت برین جهت قربانیان حوادث مزبور و ابراز همدردی و غم شریکی با خانواده های آنها و آرزوی تحقق صلح سراسری و عدالت اجتماعی وحدت ملی در کشور و ابراز نگرانی عمیق از اوضاع پیش آمده موارد آتی را خاطر نشان و توصیه می کند:

۱- بدون تردید تامین امنیت کشور و شهروندان از وظایف مهم و اولیه حکومت است که هیچ نوع اهمال و غفلت در آن پذیرفتنی نیست.

۲- اعتراضات و طرح مطالبات مدنی از حقوق قانونی شهروندان کشور است و حکومت طبق قانون، ضمن برآورده کردن مطالبات مشروع و قانونی مردم و معترضان، مسئولیت حفظ جان معترضان را نیز به عهده دارد.

۳- مطالبات و اعتراضات مدنی نیز معیارها و ضوابط قانونی و اخلاقی خاص خود را دارد که هرنوع تجاوز و عدول از آنها خطرناک، اتفاق ساز و مسئولیت آفرین است.

۴- در شرایط حساس و شکننده فعلی بیش از هر وقت دیگر، نیاز به همگرایی، تامین عدالت اجتماعی و حقوق شهروندی و وحدت و انسجام هست، و هرنوع عمل و طرح شعارهای قومی، لسانی، سمتی و … علاوه بر مخالف بودن با تمام معیارهای شرعی و اخلاقی، علی رغم مصالح ملی و منافع عالی کشور است.

شورای علمای شیعه افغانستان، ضمن ابراز نگرانی مجدد، از تمام نخبگان، دانشمندان و دلسوزان کشور و مسئولین حکومت می خواهد که ضمن تامل جدی به اوضاع دلواپس کننده کشور، اقداماتی را روی دست گیرند که باعث استحکام شیرازه وحدت ملی و اخوت اسلامی در کشور شده است و از هرنوع حرکت منافی همدلی و همگرایی ملی جلوگیری به عمل آید.

کوتاهی در تامین امنیت مردم پذیرفتنی نیست

بزرگان، فعالان و دلسوزان کشور و مسئولین حکومت جمهوری اسلامی افغانستان!

مردم ما تاوان زیاد دراثر گرایش های انحصارطلبانه، قوم گرایانه و تندروانه پرداخته است و اگر باردیگر این گرایش ها دامنگیر شود، یقینا تر و خشک را با هم خواهد سوزاند.

از این رو همگان را جهت روی دست گرفتن کارها همگرایانه و وحدت طلبانه دعوت می کنیم و از حکومت جمهوری اسلامی افغانستان مجدانه می خواهیم که رویدادهای اخیر را به صورت جدی و خاص پیگری کرده و عوامل به وجودآورنده آنها و همچنین آنانی را که در وظایفشانکوتاهی کرده اند، شناسایی کرده و به پنجه قانون بسپارد تا از یک طرف تاحدی اطمینان خاطر شهروندان حاصل شده است و از جانبی متخلفین به جزای اعمالشان برسند و از شهروندان محترم و معترض نیز خواهشمندیم که خواست ها و مطالباتشان را از طرق مشروع و قانونی دنبال کنند.

شورای علمای شیعه افغانستان نیز جهت هر نوع همکاری در این عرصه اعلام آمادگی و پیشنهاد می کند پرسشها پیش آمده با تشکیل کمیسیونی مرکب از علما، متنفذان خیراندیش و سیاسیون از طریق گفتگو حل و فصل شود.

بیانیه شورای علمای شیعه تاکید کرد که کوتاهی و سهل انگاری در تامین امنیت مردم و عدم پاسخگویی به مطالبات مشروع آنها پذیرفتنی نیست و وحدت ملی و اخوت اسلامی نیز

والسلام علی من اتبع الحق لذات الحق

شورای علمای شیعه افغانستان

انتهای پیام/
برای اطلاع از آخرین اخبار افغانستان به کانال تلگرامی ما بپیوندید

واژه های کلیدی: اسلامی | بیانیه | قانونی | افغانستان | افغانستان | تامین امنیت | شورای علمای شیعه افغانستان | وحدت ملی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog