chaffers بیانیه میلیون هافینگتون دونالد ترامپ

chaffers: بیانیه میلیون هافینگتون دونالد ترامپ تغییرات آب و هوایی بین الملل هافینگتون پست بیانیه ترامپ

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی وزارت ارتباطات در کنار توسعه اینترنت، به امنیت شهروندان هم توجه کند ، رشد 45 درصدی جرایم سایبری

 شناسایی 75 هزار عامل داعش در نقاط متفاوت دنیا در فضای مجازی، زیاد کردن جرایم در اینترنت و سهم 60 درصدی خبر رسان تلگرام و اینستاگرام از کل جرایم فضای مجازی

وزارت ارتباطات در کنار توسعه اینترنت، به امنیت شهروندان هم توجه کند ، رشد 45 درصدی جرایم سایبری

رشد 45 درصدی جرایم سایبری / وزارت ارتباطات در کنار توسعه اینترنت، به امنیت شهروندان هم توجه کند

عبارات مهم : تلگرام

شناسایی 75 هزار عامل داعش در نقاط متفاوت دنیا در فضای مجازی، زیاد کردن جرایم در اینترنت و سهم 60 درصدی خبر رسان تلگرام و اینستاگرام از کل جرایم فضای مجازی، تسلط فتا بر اینترنت و … از بااهمیت ترین سخنان رییس پلیس فتای ناجا در جمع خبرنگاران هست.

به گزارش ایسنا، سردار کمال هادیان فر در حاشیه مراسم افتتاحیه اجلاس پایتخت کشور عزیزمان ایران که با حضور معاون وزیر امور خارجه و سفرای بعضی از کشورها با عنوان پیشگیری و مبارزه با جرایم سایبری در هتل همای پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: این همایش به مدت دو روز برگزار شده است و محورهایی همچون پیگیری جرایم، مقابله با استفاده تروریست ها از اینترنت و … مورد بررسی قرار گرفت.

وزارت ارتباطات در کنار توسعه اینترنت، به امنیت شهروندان هم توجه کند ، رشد 45 درصدی جرایم سایبری

وی در پاسخ به سوالی راجع به اوضاع جرایم سایبری در کشور، اظهار کرد: در سال 95 نسبت به سال 94 جرایم در حوزه اینترنت بیش از 70 درصد زیاد کردن داشت که از این میان 43 درصد از کل جرایم در خبر رسان تلگرام و 20 درصد از آن نیز در اینستاگرام رخ داده است بنابراین به عبارتی می توان گفت که بیش از 60 درصد جرایم رخ داده در اینترنت در خبر رسان تلگرام و اینستاگرام رخ داده است.

رشد جرایم سایبری در سال جاری

 شناسایی 75 هزار عامل داعش در نقاط متفاوت دنیا در فضای مجازی، زیاد کردن جرایم در اینترنت و سهم 60 درصدی خبر رسان تلگرام و اینستاگرام از کل جرایم فضای مجازی

رییس پلیس فتای ناجا اضافه کرد: در عین حال قدرت کشف پلیس نیز در سال گذشته بیش از 80 درصد بود و ما توانسته ایم 80 درصد از پرونده های ارجاعی و شکایات را کشف و با عاملان آن برخورد کنیم.

هادیان فر با بیان اینکه امسال نیز شاهد رشد جرایم در اینترنت بودیم، گفت: در چهار ماهه امسال جرایم اینترنت 45 درصد رشد داشته است که البته توان کشف ما نیز همان 80 درصد بوده و ما به دنبال زیاد کردن توان مان هستیم.

وزارت ارتباطات در کنار توسعه اینترنت، به امنیت شهروندان هم توجه کند

وزارت ارتباطات در کنار توسعه اینترنت، به امنیت شهروندان هم توجه کند ، رشد 45 درصدی جرایم سایبری

وی با بیان اینکه آینده نگری می شود که روند زیاد کردن جرایم در اینترنت رو به رشد باشد، گفت: با توجه به توسعه زیرساخت ها و تجهیزات به نظر می رسد که جرایم در اینترنت نیز زیاد کردن داشته باشد و ما امیدواریم که مسئولان وزارت ارتباطات همزمان با توسعه رشد اینترنت به امنیت شهروندان نیز توجه کنند تا مردم دچار مسئله نشوند.

رییس پلیس فتای ناجا در پاسخ به سوالی راجع به فعالیت استارتاپ ها و کسب و کارهای تازه که در اینترنت شکل گرفته، اظهار کرد: بیش از 700 نوع استارتاپ در کشور داریم که دیوار، شیپور، کافه بازار، اسنپ و … از جمله مشهورترین آنهاست و مشکلی هم جهت فعالیت اینها وجود ندارد ولی باید قوانینی جهت فعالیت ارزش تدوین شود و نهادهایی چون اصناف، وزارت صنعت و … هم در کنار وزارت ارتباطات به این مباحث ورود کنند.

 شناسایی 75 هزار عامل داعش در نقاط متفاوت دنیا در فضای مجازی، زیاد کردن جرایم در اینترنت و سهم 60 درصدی خبر رسان تلگرام و اینستاگرام از کل جرایم فضای مجازی

هادیان فر ادامه داد: نگهداری این اطلاعات نیز جهت ما بسیار مهم هست. متاسفانه غالب این استارتاپ ها سرورهای خود را از خارج از کشور تهیه کرده و به عبارتی تمام اطلاعات مردم و مشخصات این افراد در سرورهای کشورهای خارجی ذخیره می شود که ما هیچ نظارتی بر آنها نداریم که در این خصوص نیز باید تدابیری اندیشیده شود.

وی فعالیت نرم افزارهایی چون دیوار و نظایر آنها را دارای نکات مثبتی دانست و گفت: البته مباحث مجرمانه نیز در چنین فضاهایی رخ می دهد که از جمله آنها ممکن است فروش اموال مسروقه یا عدم تحویل جنس به مشتری بعد از دریافت پول باشد که ما در این خصوص با مدیران این سایت ها صحبت کرده ایم و قرار شده است تا یکسری تدابیر امنیتی در این خصوص در دستور کار قرار گیرد.

وزارت ارتباطات در کنار توسعه اینترنت، به امنیت شهروندان هم توجه کند ، رشد 45 درصدی جرایم سایبری

رییس پلیس فتای ناجا با اشاره به پرونده ای که چندی پیش پلیس فتا موفق به کشف آن شده است بود، افزود: در این پرونده فردی با چندین سیم کارت مجهول به بهانه فروش اموال بیش از 800 میلیون تومان از شهروندان کلاهبرداری کرده بود.

هادیان فر راجع به ساماندهی کانال های تلگرامی بیش از پنج هزار عضو، گفت: مصوبه خوبی بود و تاکنون بیش از 10 هزار نفر نیز از صاحبان کانال ها و ادمین ها جهت دریافت مجوز مراجعه کرده اند.

وی در پاسخ به سوالی راجع به تسلط پلیس فتا بر فضای خبر رسان تلگرام علیرغم عدم انتقال سرورها به داخل کشور، گفت: سرورها به داخل کشور انتقال یافته نشد با این وجود فتا بر این فضا تسلط دارد و از قدرت کشف 80 درصدی پلیس فتا در اینترنت می توانید پی ببرید که ما بر این فضا تسلط داشته و مشکلی نداریم.

هکرها تاکنون اطلاعاتی از سایت های ایرانی دزدی نکرده اند

رییس پلیس فتای ناجا در پاسخ به سوالی در خصوص حمله هکرها به سایت های ایرانی اظهار کرد: چندی پیش گروهی تحت عنوان “داعس” و نه داعش به بعضی از سایت ها حمله کرد که آیپی آنها از کشور عربستان بود و ما این عنوان را به مقام مسئول عربستانی و همچنین اینترپل انتقال یافته کرده و خواستار پیگیری شدیم.

هادیان فر با بیان اینکه هیچ یک از حمله های انجام شده است به سایت های داخلی حمله جدی نبوده هست، گفت: عمده هکرها در حد عوض کردن یک تصویر یا متن در صفحه اول سایتی اقدام کرده و تاکنون هیچ یک از آنها نتوانسته اند اطلاعاتی را از سایت های داخلی دزدی کنند.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار دیگر در مورد فعالیت گروه های تروریستی در فضای مجازی، اظهار کرد: از ابتدای سال 93 داعش و القاعده و گروه های تروریستی فعالیت خود را در اینترنت شروع کرده و ما اینها را در نظر داشته ایم. آنها با توجه به تسلطی که در عراق و سوریه داشتند به دنبال ایجاد یک خلافت سایبری در اینترنت هم بودند که به وسیله عضوگیری در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … آن را اجرایی کنند.

رییس پلیس فتای ناجا افزود: در سال 2016 پلیس کشور عزیزمان ایران طی 150 مرحله، 75 هزار نفر از عوامل مهم داعش در سراسر دنیا که افراد ایرانی در بین ارزش بودند را در اینترنت شناسایی کرده و اطلاعاتش را به اینترپل داد و اینترپل نیز این عنوان را قبول کرده و با بعضی از آنان نیز برخورد شده است است.

واژه های کلیدی: تلگرام | سایبری | فعالیت | اینترنت | اینترنت | کانال های تلگرام | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog