chaffers بیانیه میلیون هافینگتون دونالد ترامپ

chaffers: بیانیه میلیون هافینگتون دونالد ترامپ تغییرات آب و هوایی بین الملل هافینگتون پست بیانیه ترامپ

گت بلاگز اخبار حوادث کلاهبرداری 100 هزار دلاری دکتر قلابی

اوایل دهه 70، دزدی های سریالی به ما گزارش شده است بود و در تحقیقات صورت گرفته موفق شدیم عامل مهم این دزدی را که مرد جوانی بود شناسایی کنیم.

کلاهبرداری 100 هزار دلاری دکتر قلابی

کلاهبرداری 100 هزار دلاری دکتر قلابی

عبارات مهم : جراحی

اوایل دهه 70، دزدی های سریالی به ما گزارش شده است بود و در تحقیقات صورت گرفته موفق شدیم عامل مهم این دزدی را که مرد جوانی بود شناسایی کنیم.

کلاهبرداری 100 هزار دلاری دکتر قلابی

متهم مردی به نام پیمان بود که در تعقیب و مواظبت های صورت گرفته موفق شدیم او را دستگیر کنیم. به دنبال این دستگیری همدستانش نیز شناسایی شدند. یکی از همدستان پیمان که در کار خرید و فروش اموال سرقتی با او کار می کرد، پسر جوانی به نام روزبه بود.

روزبه نیز به اتهام خرید اموال سرقتی بازداشت شد و تحقیقات از پسر جوان در رابطه با جرایمی که مرتکب شده است بود شروع شد. در تحقیقاتی که از روزبه انجام شد، او علاوه بر خرید و فروش اموال سرقتی از کلاهبرداری 100 هزار دلاری خبر داد که چند ماه قبل در شهر شیراز مرتکب شده است بود.

کلاهبرداری که در لباس پزشکی حتی جراحی کرده بود و با ترفندی خاص توانسته بود میلیون ها تومان به جیب بزند. روزبه برایم گفت:« من دانشجوی اخراجی سال دوم پزشکی هستم، چون تا حدودی به این کار آشنایی داشتم و از فضای بیمارستان باخبر بودم، تصمیم گرفتم که به این شیوه جهت خودم کاری دست و پا کنم.»

اوایل دهه 70، دزدی های سریالی به ما گزارش شده است بود و در تحقیقات صورت گرفته موفق شدیم عامل مهم این دزدی را که مرد جوانی بود شناسایی کنیم.

جعل نامه وزارت علوم

پسر جوان ادامه داد:« به همین علت جهت اجرای نقشه ام به شیراز رفتم، ولی قبل از رفتن نامه ای را جعل کردم تحت این عنوان که من دانشجوی سال آخر پزشکی هستم و جهت طرح به آن بیمارستان انتقال داده شده است ام. مسئولان بیمارستان هم با دیدن معرفی نامه من از وزارت علوم، بدون آن که استعلامی از مرکز انجام دهند، مرا به بخش اورژانس بیمارستان معرفی کردند و در آن قسمت مشغول به کار شدم. من تحت عنوان دکتر فرید مشغول کار شدم و در مدتی که در آنجا کار می کردم، حتی جراحی هم انجام دادم.»

روزبه که پسری حدود 25 ساله بود ادامه داد:« چون خوش سر و زبان بودم، خیلی سریع توانستم اعتماد مسئولان بیمارستان را جلب کنم. درآمد پزشکی جهت من کم بود و باید یک شبه پولدار می شدم، به همین علت تصمیم گرفتم که نقشه دزدی یا کلاهبرداری را طراحی کنم. عالی ترین راه جهت پولدار شدن، دزدی از صرافی ها بود، سرقتی که بدون هیچ درگیری و استفاده از چاقو باشد. فکری که به ذهنم رسیده بود، خیلی حرفه ای بود. من با صرافی های شیراز تماس گرفتم و خودم را دکتر فرید معرفی کردم. فردی که هویت داشت و یک تماس با بیمارستان همه مرا تائید می کردند. از طرفی خودم را مسئول خرید بیمارستان معرفی کردم.»

کلاهبرداری 100 هزار دلاری دکتر قلابی

100 هزار دلار جهت خرید دارو

او گفت: «در تماسم با صرافی ها می گفتم که جهت خرید وسایل پزشکی به 100 هزار دلار نیاز داریم و صراف ها هم می گفتند که چنین مبلغی در دسترس ارزش نیست. درنهایت یکی از صراف ها که فرد راحت ای بود، به من گفت من دلار دارم نه آن تعدادی که شما می خواهید. اگر وقت داری می توانم در عرض چند روز این دلارها را برایت تهیه کنم. وقت به ضرر من بود، اگر آنها به بیمارستان می آمدند و استعلام می گرفتند، متوجه می شدند که مسئول خرید من نیستم و همه چیز لو می رفت. به همین علت به مرد صراف اصرار کردم که ما جهت بیماران لاعلاجمان نیاز به دارو داریم و همین امروز هم باید این پول پرداخت شود و زندگی آنها در گروی این دلارهاست. مرد صراف هم که اصرارهای مرا شنید قبول کرد که این مقدار دلار را از همکارانش تهیه کند.

تهیه دلارها به اعتبار یک صراف کار مشکل نبود و پیرمرد بعد از چند ساعت با من تماس گرفت و گفت که دلارها را آماده کرده هست. من هم به او گفتم جهت این که امور مالی چک را صادر می کند، حتما شما دلارها را باید به بیمارستان بیاورید. در ازای این زحمتی که می کشید حاضرم حتی کرایه ماشینتان را هم حساب کنم. مرد صراف هم قبول کرد و دقایقی بعد در بیمارستان و اتاق من حاضر شد.»

اوایل دهه 70، دزدی های سریالی به ما گزارش شده است بود و در تحقیقات صورت گرفته موفق شدیم عامل مهم این دزدی را که مرد جوانی بود شناسایی کنیم.

اجرای مرحله دوم نقشه

روزبه نفسی تازه کرد و ادامه داد:« پیرمرد به بیمارستان آمد و 100 هزار دلار را در اختیار من قرار داد. من هم بعد از شمردن دلارها به او گفتم، شما اینجا منتظر باشید تا من به بخش مالی بروم و با تحویل دلارها، چکتان را بگیرم. پیرمرد صراف از همه جا بی خبر، به اعتماد این که اینجا بیمارستان است و من هم یکی از متخصصان و معتمدان بیمارستان هستم در اتاقم به انتظار نشست. من هم از اتاق خارج شدم و با پوشیدن لباس هایم بیمارستان را جهت هر لحظه ترک کردم. پیرمرد هم بعد از کلی انتظار هنگامی که می بیند که من برنمی گردم، سراغم را می گیرد و می فهمد که من بیمارستان را ترک کرده ام. چون هیچ مدرکی بیمارستان از من نداشت و حتی فتوکپی شناسنامه من در بایگانی بیمارستان نبود به آسانی موفق به فرار شدم، آن هم با 100 هزار دلار . بعد از آن به پایتخت کشور عزیزمان ایران آمدم و با پیمان گروه جدیدی را شروع کردیم. پیمان دزدی می کرد و من اموال سرقتی را می فروختم. به قدری کلاهبرداری از صرافی را ماهرانه انجام داده بودم که مطمئن بودم هرگز راز این کلاهبرداری برملا نخواهد شد.»

کلاهبرداری 100 هزار دلاری دکتر قلابی

جراحی های دکتر قلابی

پسر جوان درخصوص این که با دلارهای سرقتی چه کار کرده گفت: «بعد از دزدی دلارها به مشهد رفتم و آنها را به فروش رساندم و دوباره به پایتخت کشور عزیزمان ایران آمدم و کارهای خلافم را از سر گرفتم.»

برای تائید صحبت های روزبه، به همراه اکیپی از ماموران راهی شیراز شدیم؛ روزبه راست می گفت، او چند هنگامی که به عنوان جراح در بیمارستان مشغول به کار بود. حتی زمانی که پرسنل بیمارستان از کلاهبرداری 100هزار دلاری او باخبر می شوند، باور نمی کنند که دکتر فرید دست به چنین کاری زده باشد. هیچ کسی باور نمی کرد که اصلا فرید دکتر نبوده، بلکه دانشجوی اخراجی بوده که با جسارت زیاد و به خاطر اهمالی که در این رابطه صورت گرفته بود لباس جراحی تن کرده و بیماران را جراحی کرده بود. فقط خدا می داند بیمارانی که زیر دست روزبه رفته و تحت جراحی او قرار گرفته بودند چه سرنوشتی برایشان رقم خورد. به این ترتیب راز کلاهبرداری 100 هزار دلاری پسر جوان، در دستگیری یک مالخر برملا شد و پیرمرد صراف تا حدودی به پول هایش رسید.

جام جم

واژه های کلیدی: جراحی | شیراز | پزشکی | پیرمرد | بیمارستان | کلاهبرداری | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog