chaffers بیانیه میلیون هافینگتون دونالد ترامپ

chaffers: بیانیه میلیون هافینگتون دونالد ترامپ تغییرات آب و هوایی بین الملل هافینگتون پست بیانیه ترامپ

گت بلاگز اخبار بین الملل «آ سه آن» با اخراج کره شمالی از این شرکت مخالفت کرد

علیرغم تلاش وزیر خارجه آمریکا جهت انزوای کره شمالی، اتحادیه «آ سه آن» با اخراج کره شمالی از این شرکت مخالفت کرد.

«آ سه آن» با اخراج کره شمالی از این شرکت مخالفت کرد

«آ سه آن» با اخراج کره شمالی از این شرکت مخالفت کرد

عبارات مهم : امنیت

علیرغم تلاش وزیر خارجه آمریکا جهت انزوای کره شمالی، اتحادیه «آ سه آن» با اخراج کره شمالی از این شرکت مخالفت کرد.

به گزارش مهر به نقل از شبکه تلویزیونی سی اِن اِن، علیرغم تلاش «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا جهت اخراج یا انزوای کره شمالی از «آ سه آن» و یا دست کم ممانعت از حضور این کشور در نشست مقدماتی فردای این گروه منطقه ای، اتحادیه مذکور با این امر مخالفت کرده است.

«آ سه آن» با اخراج کره شمالی از این شرکت مخالفت کرد

بر اساس اخبار منتشره، وزارای خارجه کشورهای شرکت کننده در این نشست اعلام کرده اند که در تلاشند تا بستر مناسبی را جهت مذاکره میان کشورهای دلواپس از عنوان کره شمالی ایجاد کنند.

لازم به ذکر هست، به دنبال تصویب قطعنامه ۲۳۷۱ روز گذشته در شورای امنیت شرکت ملل متحد علیه کره شمالی که به ابتکار آمریکا تهیه و تدوین شده است بود، پیونگ یانگ امروز نسبت به عواقب این اقدام به واشنگتن هشدار داد.

علیرغم تلاش وزیر خارجه آمریکا جهت انزوای کره شمالی، اتحادیه «آ سه آن» با اخراج کره شمالی از این شرکت مخالفت کرد.

بر این اساس، روزنامه رسمی حزب حاکم کره شمالی امروز یکشنبه هشدار داد تحریم های واشنگتن علیه پیونگ یانگ دریایی از آتش به دنبال خواهد داشت که کل سرزمین آمریکا را دربر خواهد گرفت.

گفتنی هست، اعضای شورای امنیت شرکت ملل روز گذشته طرح تحریمی تازه علیه کره شمالی که از سوی آمریکا ارائه شده است بود را تصویب کردند.

بر این اساس قطعنامه تازه شورای امنیت، تحریم های پیشین شرکت علیه کره شمالی را شدت بخشیده و بر فشارهای بین المللی به این کشور می افزاید.

«آ سه آن» با اخراج کره شمالی از این شرکت مخالفت کرد

تحریم های تازه شورای امنیت مشمول بر صادرات زغال سنگ، سنگ آهن، فولاد، سرب و غذاهای دریایی می شود که از جمله منابع مهم درآمد پیونگ یانگ در بخش صادرات به شمار می رود.

کره شمالی هر سال حدود ۳ میلیارد دلار زغال، سنگ آهن و مواد اولیه دیگر به چین و دیگر کشورها صادر می کند.

علیرغم تلاش وزیر خارجه آمریکا جهت انزوای کره شمالی، اتحادیه «آ سه آن» با اخراج کره شمالی از این شرکت مخالفت کرد.

گفتنی است پیونگ یانگ جمعه ششم مرداد ماه امسال به فاصله چند ساعت بعد از آنکه سنای آمریکا تحریم های جدیدی را علیه این کشور به عنوان بخشی از تحریم های جامع ایران- روسیه- کره شمالی تصویب کرد، موشک جدیدی را آزمایش کرد که گفته می شود قاره پیما بوده است و در آبهای منطقه خاص اقتصادی ژاپن فرود آمد؛ در حالیکه روسیه این ادعا را رد کرده و می گوید آنچه دیروز آزمایش شد، یک موشک میان بُرد بوده است.

لازم به ذکر هست، منابع نظامی کره جنوبی صبح روز سه شنبه ۱۳ تیرماه امسال میلادی نیز از آزمایش یک فروند موشک بالستیک به وسیله کره شمالی خبر دادند.

«آ سه آن» با اخراج کره شمالی از این شرکت مخالفت کرد

بر اساس این گزارش، این موشک از منطقه «بانیونگ» در شمال استان «پیون گان» به سمت دریای ژاپن شلیک شده است بود.

در همین حال «مون جائه این» مدیر جمهور کره جنوبی در آن وقت نشست شورای امنیت ملی این کشور به منظور بررسی آزمایش موشکی کره شمالی را خواستار شد.

آزمایش موشکی کره شمالی چند روز بعد از دیدار روسای جمهوری کره جنوبی و آمریکا صورت گرفت.

این در حالی است که دونالد ترامپ مدیر جمهوری آمریکا ساعاتی بعد از اقدام اخیر کره شمالی به انجام آزمایش موشکی، در پیامی توئیتری نوشته بود: سخت بتوان باور کرد که کره جنوبی و ژاپن بیش از این تاب تحمل این مسئله را داشته باشند. شاید چین (این بار) بخواهد اقدام اساسی انجام داده و به این عنوان بی معنی یک بار جهت هر لحظه آخر دهد.

شایان ذکر است بعد از چندین آزمایش موشکی کره شمالی در تصویر العمل به کارها وسوسه برانگیز آمریکا به خاص در شبه جزیره کره، شورای امنیت شرکت ملل متحد، بامداد روز شنبه ۱۳ خرداد ماه امسال با تصویب قطعنامه ای، تحریم ها علیه این کشور را گسترش داد.

بعد از روی کار آمدن «دونالد ترامپ» مدیر جمهوری آمریکا این نخستین قطعنامه ای بود که با موافقت واشنگتن در شورای امنیت به تصویب می رسد.

دولت ترامپ، چین را نیز جهت اتخاذ سیاست هایی جهت آنچه واشنگتن مهار کره شمالی توصیف می کند، تحت فشار قرار داده است.

واشنگتن هشدار داده در صورتی که پیونگ یانگ توسعه برنامه موشکی و هسته ای خود را ادامه بدهد، همه گزینه ها علیه این کشور روی میز است.

اضافه کردن نام اشخاص و شرکت ها به فهرست سیاه شرکت ملل که باعث ایجاد محدودیت هایی مانند منع سفر و توقیف دارایی ها می شود حداقل اقدام مورد انتظار از شورای امنیت بعد از پنج هفته مذاکره میان واشنگتن و پکن بود.

قطعنامه تازه که حدود یک ماه پیش به اتفاق آرا به تصویب رسید، چهار شرکت و ۱۴ شخص را نشانه تحریم های تازه قرار می دهد. فرمانده عملیات جاسوسی برون مرزی پیونگ یانگ از جمله کسانی است که تحریم شده است است.

وزارت خزانه داری آمریکا هم روز پنجشنبه ۱۱ خرداد ماه تحریم هایی علیه ۹ شرکت و نهاد دولتی و سه شخص حقیقی به علت ارتباط با برنامه موشکی و هسته ای کره شمالی اعمال کرده بود.

تحریم های وزارت خزانه داری آمریکا علاوه بر افراد و شرکت های کره شمالی همچنین مشمول بر دو شرکت روسی و یک شهروند این کشور نیز می شود.

در همین راستا، در ماه های گذشته و همزمان با اعلام خبر اعزام ناوگروه آمریکایی «کارل وینسون» به بخش غربی اقیانوس آرام در مجاورت شبه جزیره کره، رسانه دولتی کره شمالی به واشنگتن هشدار داد که پیونگ یانگ در صورت مشاهده هرگونه نشانه ای دال بر تجاوز آمریکا، این کشور را نشانه حمله اتمی خود قرار خواهد داد.

کره شمالی اوایل اسفند ماه سال گذشته نیز با شلیک چند فروند موشک بالستیک به آزمایش موشکی جدیدی اقدام کرده بود.

شورای اروپا نیز دوشنبه ۹ اسفندماه سال پیش منشتر شدن بیانیه ای از تصمیم خود جهت تمدید و وضع بعضی تحریم ها علیه کره شمالی بر اساس قطعنامه شورای امنیت شرکت ملل علیه پیونگ یانگ خبر داد.

در متن این بیانیه آمده بود: امروز در ۲۷ فوریه سال ۲۰۱۶، این شورا با اتخاذ بعضی تدابیر قانونی به وضع تحریم های سخت گیرانه تری علیه کره شمالی پرداخته هست. تحریم های اعمالی اتحادیه اروپا به محدودیت های بیشتری علاوه بر قطعنامه ۲۳۲۱ شورای امنیت مصوب ۳۰ نوامبر سال ۲۰۱۶ می پردازد.

در این راستا، خبرگزاری مرکزی کره شمالی (KCNA) نهم سپتامبر سال گذشته میلادی اعلام کرده بود: آزمایش کره شمالی اجازه دستیابی به پتانسیل توان هسته ای و شاخصه های یک کلاهک هسته ای استاندارد که از توان راه اندازی بر موشک های راهبردی بالستیک برخوردار باشد را به این کشور داده است.

اعلام این خبر باعث شد تا موجی از انتقادها علیه پیونگ یانگ شروع و غرب به سرکردگی آمریکا وضع تحریم هایی را علیه کره شمالی در دستور کار خود قرار دهد.

این در حالی است که مذاکرات شش جانبه راجع به برنامه هسته ای کره شمالی در سال ۲۰۰۹ با کارشکنی های متعدد آمریکا به شکست انجامید.

کره شمالی بارها اعلام کرده است که برنامه موشکی و هسته ای این کشور، به منظور مقابله با تهدیدات آمریکا و متحدانش علیه پیونگ یانگ است.

واژه های کلیدی: امنیت | آزمایش | آمریکا | قطعنامه | واشنگتن | تحریم ها | آمریکایی | کره شمالی | کره شمالی | پیونگ یانگ | تحریم های جدید

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog